fbpx Skip to main content

Dla większości Polaków zakup nowego mieszkania to bardzo ważna życiowa decyzja, podczas której każdy zadaje sobie pytanie – wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego prosto od dewelopera czy skorzystać z mieszkanie z rynku wtórnego.

Każda z tych możliwości ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników, w tym artykule postaramy się pomóc, przybliżając, kilka plusów i minusów zarówno rynku pierwotnego jak i wtórnego.

Rynek pierwotny – jakie są jego zalety?

Rynek pierwotny przede wszystkim daje większe możliwości aranżacji mieszkania, Klient sam decyduje, jak ma wyglądać jego mieszkanie, dodatkowym atutem tego wyboru jest nowoczesne budownictwo, oczywiście nie we wszystkich przypadkach, ponieważ bardzo duża ilość mieszkań z rynku wtórnego w naszej ofercie została wybudowana w ostatnich latach.

Dlatego ten argument jest zależny od rodzaju  oferty. Dodatkowym atutem jest również nowsza infrastruktura, w której oferuje się nowoczesne widny, garaże podziemne, miejsca parkingowe pod mieszkaniem oraz estetyczne podwórko, jednak  musimy również zaznaczyć, że to też jest zależne od rodzaju oferty, którą porównujemy.

Zalety rynku wtórnego

Na Rynku wtórnym mieszkania co prawda mają mniejsze możliwości aranżacji, ale są już w pełni wykończone, dzięki czemu oszczędzamy czas potrzebny na realizację remontu.

Wiele sprzedawanych mieszkań posiada również wstępne umeblowanie, które możemy nabyć wraz z mieszkaniem. Kolejny ważny atutem rynku wtórnego jest oczywiście lokalizacja, niestety powierzchnia budowlana nowych budynków jest ograniczona, przez co starsze mieszkania zazwyczaj dostępne są w lepszych lokalizacjach. Musimy również wspomnieć, że mieszkania z rynku wtórnego zazwyczaj są tańsze o około 5 do 10 procent w stosunku do rynku pierwotnego.

Podsumowanie

Analizując kilka plusów i minusów łatwo możemy stwierdzić, że każdą ofertę należy przeanalizować indywidualnie. Każda z nich ma swoje wady i zalety, a wybór tej jedynej, wymarzonej nieruchomości to często kwestia kompromisów.

Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, w której znajdziecie liczne oferty nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego.

Jakub Świder

Jakub Świder

Pełen optymizmu i energii miłośnik sportów siłowych. Ze sprzedażą związany od początku swojej kariery zawodowej. Pasjonat rynku nieruchomości z dużym doświadczeniem w branży. Komunikatywność oraz wytrwałość pozwalają mu osiągnąć postawione sobie cele oraz nawiązywać nowe znajomości. Stale poszerza swoje horyzonty i doskonali umiejętności sprzedażowe, dlatego też w minionym czasie wyróżnił się jako lider sprzedaży w branży nieruchomości. Każde spotkanie i kontakt z klientem traktuje indywidualnie. Potrafi doskonale słuchać i rozumie potrzeby swoich kontrahentów co pozwala mu w pełni zrealizować ich oczekiwania.

Skontaktuj się z nami!