fbpx Skip to main content

Profesjonalne przygotowanie oferty? Sesja zdjęciowa? Czy warto korzystać z home stagingu? W tym artykule opowiemy jak przygotować nieruchomość do sprzedaży, aby oferta „cieszyła oko” Kupującego.


Zaczniemy od tego czy jest sens specjalnie przygotowywać nieruchomość do sprzedaży? Tak jest, profesjonalne przygotowanie oferty sprzedaży nieruchomości, ładna sesja zdjęciowa oraz film na nieruchomości to podstawa dobrej sprzedaży a w szczególności korzystnej.

Jeżeli nasz dom bądź mieszkanie jest zaniedbane, kolory ścian nie były malowane przez 5 lat, to warto rozważyć odświeżenie wnętrza. Odświeżenie wnętrza wiąże się z kosztami to fakt, lecz dzięki niemu możemy osiągnąć różnicę w cenie nawet do 20/30 tysięcy.

Odświeżenie a remont w kwestii przygotowania nieruchomości do sprzedaży

Odświeżenie mieszkania: odmalowanie kolorów ścian, zawieszenie nowych zasłon, dodanie dodatków na ściany, schludne posprzątanie mieszkania = niskie koszty, korzystny zysk.

Remont: odmalowanie ścian, wymiana glazury, wymiana paneli itp. = wysokie koszty, strata zamiast zysku.

Proszę pamiętać o tym, że odświeżenie to nie remont! Odświeżenie nieruchomości ma nam przynieść zysk przy sprzedaży a remont zawsze przyniesie stratę, ponieważ nie odzyskamy tych pieniędzy, które zainwestowaliśmy z racji, ponieważ każda z osób ma inny gust. Może się okazać, że remont łazienki, który kosztował właściciela 25 tys., był zbędny, ponieważ klient, który będzie nabywał nieruchomość, będzie go robił ponownie.

Profesjonalna sesja zdjęciowa jest kluczem do przygotowania nieruchomości do sprzedaży

W sieci znajdziemy wiele ogłoszeń osób prywatnych, które borykają się ze sprzedażą nieruchomości latami… Sesje zdjęciowe wykonane telefonem, z wiszącymi ciuchami na krzesłach oraz jedzeniem na blacie w kuchni… Czy taka sesja zachęca do zakupu nieruchomości ? Niestety nie…

Profesjonalna agencja nieruchomości zawsze wykonuje swoją sesję zdjęciową. Taka sesja trwa ok. 2 godziny i musi być wykonywana aparatem z szerokokątnym obiektywem. Zbędne ruchomości znajdujące się w łazience i kuchni muszą być pochowane. Odzież oraz obuwie obowiązkowo muszą być schowane do szaf. Nieruchomość powinna być odpersonalizowana (ramki ze zdjęciami znikają ze ścian, magnesy z lodówki oraz jedzenie z jadalni i blatu kuchennego również).

Co nam daje taka sesja? Klient Kupujący oprócz parametrów najważniejszych takich jak cena i lokalizacja pierwszą selekcję odrzuca po zdjęciach, jeżeli nasze zdjęcia będą cieszyć oko to nasza oferta trafi do tych wartych obejrzenia 🙂

Co to jest home staging? Czy warto z tego korzystać?

Home staging to nic innego jak upiększenie nieruchomości. Jak się to robi? Profesjonalna agencja powinna mieć ze sobą na sesji kolorowe ręczniki, kwiatki w doniczkach, świeczki i inne artykuły upiększające wnętrze. Po rozmieszczeniu takich artykułów w domu sesja zawsze będzie ładniejsza. Są to małe szczegóły, na które nikt nie zwróci specjalnie uwagi, lecz znacznie upiększa nasze wnętrze.

Co zyskujemy, dodając film do ogłoszenia sprzedaży nieruchomości?

Film to nic innego ja wirtualna prezentacja nieruchomości. Proszę nie mylić filmu z wirtualnym spacerem, ponieważ jedno od drugiego znacznie się różni. Film przedstawia realnie nieruchomość, tak jak by ktoś po niej przechodził z pomieszczenia do pomieszczenia.

Co zyskujemy, dodając film? Zmniejszamy ilość oglądających o około 8 osób z 10. Jeżeli film został przygotowany profesjonalnie przez agencję, która zajmuje się sprzedażą, to nie będzie ona do Państwa przychodzić co 2 dni z osobą chcącą obejrzeć sprzedawaną nieruchomość, a raz na 2 tygodnie.

Każdy z domowników chciałby, aby sprzedawać nieruchomość, ograniczając prezentację do minimum. Prezentacja wiąże się z tym, że dom czy mieszkanie musi być posprzątane, właściciel musi zaangażować swój czas oraz dostosować pod Kupującego swoje plany (jeżeli dom jest zamieszkały).

Jakub Świder

Dodając film do ogłoszeń według swoich statystyk mogę śmiało określić że sprzedaję nieruchomość jednemu z pierwszych 5 klientów przychodzących oglądać sprzedawaną nieruchomość. Film znacznie ułatwia nam pracę oraz zaoszczędza czas klienta sprzedającego nieruchomość.

Czy przygotować nieruchomość do sprzedaży?

TAK – jeżeli chcemy ją korzystnie sprzedać.

Czy warto skorzystać z pomocy biura?

Odpowiedź również brzmi TAK – jeżeli chcemy, aby nasza oferta była wyeksponowana profesjonalnie, sesja zdjęciowa zawierała w sobie home staging, oraz aby agent stworzył film naszej nieruchomości.

Czy każde biuro nieruchomości przygotowuje tak ofertę sprzedaży nieruchomości ?

Niestety nie – 90% biur idzie na łatwiznę, byle jaka sesja zdjęciowa z wykorzystaniem telefonu, podpisanie umowy otwartej byle by oferta szybciej trafiła do sieci.

Jakub Świder

Zanim podejmiecie Państwo współpracę z biurem nieruchomości proszę dobrze sprawdzić standard oferty, zaangażowanie agentów w sprzedaż, oraz opinie w sieci… Wybranie odpowiedniego agenta do sprzedaży naszej nieruchomości to 99% sukcesu pozytywnej i zyskownej sprzedaży.

Jakub Świder

Jakub Świder

Pełen optymizmu i energii miłośnik sportów siłowych. Ze sprzedażą związany od początku swojej kariery zawodowej. Pasjonat rynku nieruchomości z dużym doświadczeniem w branży. Komunikatywność oraz wytrwałość pozwalają mu osiągnąć postawione sobie cele oraz nawiązywać nowe znajomości. Stale poszerza swoje horyzonty i doskonali umiejętności sprzedażowe, dlatego też w minionym czasie wyróżnił się jako lider sprzedaży w branży nieruchomości. Każde spotkanie i kontakt z klientem traktuje indywidualnie. Potrafi doskonale słuchać i rozumie potrzeby swoich kontrahentów co pozwala mu w pełni zrealizować ich oczekiwania.

Skontaktuj się z nami!