fbpx Skip to main content

Czy warto inwestować w nieruchomości? Jak to robić? W co można zainwestować kapitał 100 000 zł? Jakie są rodzaje inwestycji – odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Rodzaje Inwestycji w nieruchomości:

Inwestycje możemy podzielić na dwa typy:
– zarobek czynny,
– zarobek pasywny.

Czym różnią się od siebie zarobek czynny, a zarobek pasywny?

Zarobek czynny jest zarobkiem, który przynosi stały dochód z przedsięwziętej inwestycji w skali miesiąca/kwartału/półrocza/roku, natomiast zarobek pasywny, przynosi jednorazowo dochód po 2/3/4/5 latach.

Jak zainwestować kapitał do 100 000 zł w zarobek czynny:

  • Zakup garażu na wynajem – można zainwestować kwotę 20-30 tys. zł w garaż na wynajem na jednym z większych osiedli w naszym mieście. Stopa zwrotu jest zależna od miasta, lecz można spodziewać się zwrotu na poziomie 200/300zł miesięcznie.
  • Zakup tablicy billboardowej i wydzierżawienie pod nią działki – można zainwestować kwotę 10-15 tys. zł w tablicę billboardową, ustalić warunki z jednym z właścicielem działek przy głównej drodze wyjazdowej z Waszego miasta i zacząć ją wynajmować. Stopa zwrotu zależy od rejonu Polski i można spodziewać się od 300 do 1200 zł miesięcznie.
  • Zakup działki z domem do remontu – możemy poszukać domku na wsi do remontu, odremontować go, a następnie znaleźć najemcę. Kapitał, jaki musimy ulokować w tej inwestycji to ok. 100 000 zł. Stopa zwrotu zależna jest od kilku czynników np. rodzaju domu, rejonizacji etc. to od 400 do 800 zł.

Jak zainwestować kapitał do 100 000 zł w zarobek pasywny:

  • Zakup gruntu/gruntów – tutaj mamy już większą możliwość wyboru zależne od kapitału. Działkę można kupić nawet i za 5 tys. zł, lecz wtedy stopa zwrotu po paru latach nie będzie kolosalna. Im droższą działkę kupimy, tym szacunkowo zysk będzie większy. Warto zwrócić uwagę na to, że nie każda działka będzie udaną inwestycją, gdyż wpływają na to różne czynniki.
  • Projekt deweloperski do spółki z określoną stopą zwrotu – mając kapitał, możemy znaleźć inwestora, który będzie nim obracał za określony procent. W tym wariancie musisz pamiętać o tym, aby dobrze zweryfikować inwestora, któremu powierzysz środki.
  • Zakup działki z domem -> remont -> sprzedaż – w tym wariancie możemy zarobić sporą ilość gotówki, nie mrożąc jej na lata. Nie jest to zarobek czynny, ponieważ nie przynosi dochodu za miesiąc. Jeżeli remont potrwa 3 miesiące, sprzedaż kolejne 3, to po pół roku odblokujemy nasze środki i przeznaczamy na kolejny cel inwestycyjny.

Jaki rodzaj inwestycji polecam?

Świder Jakub

Każdy rodzaj inwestycji jest dobry. Dlaczego? Dlatego że zawsze przynosi nam zysk. Ja skupiłbym się na 2 opcjach:
– w zarobku czynnym poszedłbym w kierunku tablic billboardowych, ponieważ przynoszą korzystny zysk do lokowanego kapitału, lecz nie jestem zwolennikiem zarobku czynnego 🙂
– w zarobku pasywnym poszedłbym w remont domu i dalszą jego sprzedaż. Dlaczego? Dlatego, że mnoży on kapitał dość szybko, nie ryzykujemy stratą (jeżeli oczywiście kupimy dom w dobrej cenie) i maksymalizujemy zysk w minimalnym okresie (nawet do 6 miesięcy).

Jako dyrektor biura Ideal Home Nieruchomości, zapraszam Państwa do konsultacji z nami swoich inwestycji. Chętnie pokażemy Państwu nasze oferty, spróbujemy dobrać je pod Państwa oczekiwania.

Jakub Świder

Jakub Świder

Pełen optymizmu i energii miłośnik sportów siłowych. Ze sprzedażą związany od początku swojej kariery zawodowej. Pasjonat rynku nieruchomości z dużym doświadczeniem w branży. Komunikatywność oraz wytrwałość pozwalają mu osiągnąć postawione sobie cele oraz nawiązywać nowe znajomości. Stale poszerza swoje horyzonty i doskonali umiejętności sprzedażowe, dlatego też w minionym czasie wyróżnił się jako lider sprzedaży w branży nieruchomości. Każde spotkanie i kontakt z klientem traktuje indywidualnie. Potrafi doskonale słuchać i rozumie potrzeby swoich kontrahentów co pozwala mu w pełni zrealizować ich oczekiwania.

Skontaktuj się z nami!