fbpx Skip to main content

Pewnym jest, że prędzej czy później każdy z nas stanie przed zakupem lub sprzedażą jakiejś nieruchomości. Jeśli chcemy sprzedać nieruchomość to zależy nam głownie na osiągnięciu jak najlepszej ceny oraz szybkiej sprzedaży. Z drugiej strony, jeśli chcemy kupić nieruchomość to chcemy za nią zapłacić jak najmniej. W takich sytuacjach pomocne okażą się biura nieruchomości. Zatem dlaczego warto skorzystać z biura nieruchomości?

Biuro nieruchomości pomaga z formalnościami

Jedną z głównych zalet wyboru biura nieruchomości jest załatwienie wszystkich formalności. Faktem jest, że prawie każdy z nas boi się papierologii i chodzenia po urzędach, dlatego bronimy się przed tym jak tylko możemy. Jeśli zdecydujesz się załatwiać wszystko sam to oczywiście dostaniesz listę dokumentów od notariusza, które będą potrzebne do sporządzenia aktu notarialnego, ale musisz liczyć się z tym, że przeznaczysz na wybór wszystkich dokumentów kilka dni, a i zapewne narazisz się na ogromny stres, bo pewnie już wiesz, że w naszym kraju urzędnicy pracują „za karę”.

My jako pośrednicy załatwiamy wszystkie formalności za swoich klientów. Biegamy po urzędach, przygotowujemy umowy przedwstępne, załatwiamy kredyt oraz kompletujemy wszystkie dokumenty potrzebne do sporządzenia aktu notarialnego od A do Z. Dla Ciebie jako naszego klienta jest to przede wszystkim oszczędność czasu, pieniędzy (bo czasem możesz wybrać zły dokument i później zapłacić za poprawny ponownie) oraz stresu.

Profesjonalna oferta biura nieruchomości

Nie da się ukryć, że większość ludzi kupuje różne rzeczy „oczami”. Podobnie jest również z nieruchomościami. Dlatego bardzo ważna jest dobrze przygotowana oferta sprzedaży danej nieruchomości, aby klient „wyhaczył” ją z pośród setek innych ogłoszeń. W tym również pomaga sprawdzone, dobre biuro nieruchomości.

Najważniejszym aspektem, aby wyróżnić ofertę naszej nieruchomości spośród setek innych jest profesjonalne, piękne zdjęcia naszej nieruchomości. W dzisiejszych czasach nie wystarczy już zrobić zdjęcia zwykłym telefonem, wrzuć go do sieci i „niech sobie wisi” może ktoś się odezwie. Dobrej agencji nieruchomości zależy na szybkiej sprzedaży danej nieruchomości, więc musi przygotować mieszkanie do sesji tzw. „home staging” oraz wykonać profesjonalną sesję zdjęciową, a potem odpowiednio obrobić wykonane zdjęcia, aby zwracały uwagę potencjalnych kupujących.

W dobie pandemii koronawirusa bardzo dużą popularnością cieszą się również spacery 3D oraz filmy prezentujące nieruchomość tak, aby potencjalny kupujący siedząc sobie na kanapie w ciepłym domu w cudzysłowie 'mógł wejść do Twojej nieruchomości”.

Biuro nieruchomości zadba o opis nieruchomości

Kolejnym ważnym aspektem jest opis nieruchomości. Nie wystarczy napisać standardowo „Sprzedam mieszkanie, więcej informacji udzielę telefonicznie”- te czasy już minęły, a poza tym kto chce, aby co chwilę ktoś dzwonił i pytał ile jest pokoju w mieszkaniu, albo jakie mamy ogrzewanie. Opis musi być jasny i spójny, aby każdy mógł go przeczytać i, aby mógł się w pewnym sensie „rozfantazjować”.

Idąc dalej musimy trafić do klienta, a zatem opublikować ogłoszenie na portalach Internetowych. Te najlepsze, które generują potężne zasięgi są płatne i to dość srogo płatne. Wystawienie ogłoszenia kosztuje w granicach 50 zł, ale w dużym mieście codziennie wystawianych jest kilkadziesiąt nowych ogłoszeń i nasze ogłoszenie stopniowo spada i spada coraz niżej. Statystycznie klienci przeglądają do maksymalnie piątej strony portalu, ponieważ na jednej stronie jest 25 ogłoszeń, a więc mamy 125 przeglądniętych ogłoszeń i ludziom się zwyczajnie nie chce przeglądać więcej. I tutaj dochodzą dodatkowe koszty związane z promocją ogłoszeń, aby były one cały czas widoczne dla potencjalnych klientów.

O te wszystkie rzeczy zadba profesjonalne biuro nieruchomości. Przygotowuje ładne zdjęcia, film, spacer, zrobi konkretny opis i rzut nieruchomości oraz będzie promowało ogłoszenia, aby trafiły do jak największej liczby osób zainteresowanych zakupem.

Biuro nieruchomości gwarantuje bezpieczeństwo transakcji

Dobre biuro nieruchomości gwarantuje również poprawne i bezpieczne przeprowadzenie transakcji. Często słyszy się o różnych oszustwach i przekrętach na osobach sprzedających nieruchomość (szczególnie na osobach starszych). Biuro nieruchomości pierwsze weryfikuje danego zainteresowanego, czyli np. spisuje go z dowodu, przeprowadza z nim wywiad, a później dopiero jedzie oglądać z nim nieruchomość. Bywały takie przypadki, że osoba prywatna wystawiała ogłoszenie sprzedaży domu w Internecie i zadzwoniło do niej małżeństwo, że chce ten dom oglądać, przyjechali, oglądnęli, a za dwa dni dom został okradziony.

Biuro nieruchomości również sprawdza wszystkie dokumenty, sprawdza stan prawny danej nieruchomości, dzięki czemu nie zostaniemy wsadzeni na „minę”.

Baza klientów prowadzona przez biuro nieruchomości

Doświadczeni pośrednicy i biura nieruchomości prowadzą swoją bazę klientów poszukujących danych nieruchomości. Zazwyczaj bywa tak (przynajmniej w biurze Ideal Home Nieruchomości), że nim oferta wypłynie do Internetu wpierw trafia do klientów, którzy są umieszczeni w bazie i bywają takie sytuacje, że klienci z bazy są zainteresowani daną ofertą i chcą ją nabyć więc tak naprawdę proces sprzedaży nieruchomości jest bardzo szybki.

Działa to też na odwrót, czyli jeśli szukasz jakiejś nieruchomości to pośrednik może wyciągnąć Ci ofertę „spod stołu”. Jeśli np. jesteś deweloperem, który potrzebuje gruntów, aby budować nowe mieszkania to warto skorzystać z usług pośrednika, który zajmuje się stricte gruntami, ponieważ on zna bardzo wiele osób i dużo osób zna również jego więc, jeśli nie będzie miał w ofercie gruntu, który Cię interesuje to na pewno go znajdzie, bo jak wiadomo dobre okazje sprzedają się po cichu.

Jeśli zaś szukasz mieszkania, domu to również warto udać się do pośrednika, który zajmuje się tego typu nieruchomościami, ponieważ oni również czasem wyciągają oferty „spod stołu” lub znajdują dla Ciebie odpowiednią nieruchomość, w której poczujesz się komfortowo i trafi ona wprost w twe gusta.

Doświadczenie biura nieruchomości

Każdego roku pośrednicy przeprowadzają dziesiątki transakcji. Przykładem jest to, że łącznie biuro Ideal Home Nieruchomości w ubiegłym roku przeprowadziło ponad 350 transakcji. Były to transakcje bardzo rozmaite – od szybkich sprzedaży niewielkich mieszkań, które miały uregulowaną sytuację prawną, poprzez hotele, aż po grunty pod zabudowę wielorodzinną z kilkoma skłóconymi właścicielami i „brudną” księgą wieczystą.

Prawdą jest, że każda transakcja jest inna. Spotykają się różni ludzie o różnych poglądach, doświadczeniach i sytuacji życiowej. Pośrednik, dzięki przeprowadzaniu takich transakcji nabiera coraz większego doświadczenia, które później z powodzeniem może wykorzystać w kolejnych wymagających transakcjach.

Jednak doświadczenie to nie tylko nowe umiejętności, ale też znajomości i kontakty. Pośrednikowi, który przeprowadził solidnie transakcje klienci ufają i z pewnością polecą go dalej, a dzięki temu ma dostęp do wielu, wielu ofert.

Podsumowanie

Podsumowując wybierając sprawdzone biuro nieruchomości zaoszczędzimy sobie przede wszystkim czasu, stresu i zapewnimy sobie bezpieczeństwo przeprowadzenia całej transakcji. Należy jednak pamiętać, aby wybierać biuro nieruchomości, które specjalizuje się w rynku danego województwa, ponieważ rynek nieruchomości jest rynkiem lokalnym i tylko biura, które pracują na danym rynku będą dokładnie znały jego charakterystykę.

Mateusz Niedbała

Mateusz Niedbała

Konsekwentny i zaangażowany – od kilku lat związany z branżą social media marketingu. Pewnego dnia wpadł na pomysł połączenia marketingu z branżą nieruchomości i od tamtej pory sumiennie realizuje swój pomysł. Optymista dla którego rozwój osobisty to podstawa. Dzięki swej autentyczności zdobywa liczne polecenia i buduje grono zadowolonych klientów.

Skontaktuj się z nami!