fbpx Skip to main content

Jak dokonać wyboru biura nieruchomości do sprzedaży domu, mieszkania, bądź też działki? Czy jest to zadanie proste, jednak bardzo trudne zadanie? 

Biuro nieruchomości jest to firma, która jak sama nazwa wskazuje zajmuje się obrotem nieruchomościami. Biura możemy podzielić na dwa typy : jedno bądź dwu osobowe lub większe korporacje.  Agencje nieruchomości posiadają w swoich ofertach domy, mieszkania, grunty, lokale usługowe, oraz obiekty komercyjne. Biura nieruchomości pośredniczą w sprzedaży, zakupie, najmie oraz wynajmie oferowanych przez siebie nieruchomości. Które z nich jest lepsze? Jakie konsument powinien wybrać, aby być zadowolonym?

Korporacja: Jest to biuro nieruchomości, które posiada wiele oddziałów na terenie kraju. Każdy oddział posiada daną liczbę pracowników i pracuje na systemie opracowanym przez główną siedzibę. 

Jedno bądź dwu osobowe biuro nieruchomości : Jest to firma, która działa według własnych reguł i zasad. Działa tak jak chce tego właściciel. Każde z takich biur ma inny marketing, inny standard ofert oraz inny model współpracy.

Jak wybrać agencję nieruchomości, z którą będzie się współpracować?

Każdy z klientów powinien sam sprawdzić jakie biuro nieruchomości w jego regionie działa najlepiej, jak to zrobić? Oto parę przydatnych porad:

Krok pierwszy:
Wejść na portale ogłoszeniowe i sprawdzić jakość proponowanej usługi. Polecamy portale takie jak: otodom.pl, olx.pl, gratka.pl, morizon.pl – łatwo tam Państwo sprawdzicie, które z biur nieruchomości ma kompletne i ładne oferty. Proszę sprawdzić czy podobają się Państwu zdjęcia, które dana agencja nieruchomości oferuje, czy oferty mają składniowy i czytelny opis oraz czy oferty nieruchomości posiadają narysowane rzuty wraz z metrażami poszczególnych pomieszczeń. Po tym kroku wybierzecie Państwo 6/8 biur, których oferty się Państwu najbardziej podobają.

Krok drugi: 
Sprawdzić na tych samych portalach na, których wybierali Państwo firmy z kroku pierwszego, która z tych 6/8 firm ma więcej niż 200 ofert nieruchomości. Proszę pamiętać o tym, że im więcej ofert podobnych do Państwa ma dane biuro nieruchomości tym większe prawdopodobieństwo że „przerzucą” klienta na Państwa nieruchomość z innego domu bądź mieszkania na sprzedaż. Po selekcji myślę, że zostanie Państwu ok. 5 biur nieruchomości rywalizujących o Państwa ofertę.

Krok trzeci:
Następnym krokiem będzie sprawdzenie jak dane firmy promują swoje ogłoszenia (im ogłoszenie tak na dobrą sprawę znajduje się na górnej liście wyszukiwania tym większe jest prawdopodobieństwo, że szybko znajdzie się kupujący daną nieruchomość).  W tym punkcie proponuję Państwu zaznaczyć, aby sprawdzili Państwo na jakich portalach preferowane biura nieruchomości wystawiają swoje ogłoszenia.  Po tej dość brutalnej klasyfikacji zostanie już Państwu pewnie około 2 lub maksymalnie 3 agencji nieruchomości.

Krok czwarty – ostatni :
Mamy już nasze top 3, lecz teraz, którą z nich wybrać, aby sprzedała Państwa nieruchomość? Decydującym krokiem jest sprawdzenie opinii na temat wybranych firm w internecie. Opinię możemy weryfikować na takich portalach jak np. google.pl, facebook.pl, zumi.pl oraz wielu innych. W opiniach tak naprawdę tkwi największy szczegół ponieważ jak ktoś współpracował z daną firmą i jest zadowolony to to opisuje. Im więcej klientów zadowolonych tym większe prawdopodobieństwo, że Państwo również będziecie zadowoleni z usługi biura nieruchomości.

A więc które z biur jest lepsze? Jedno bądź dwuosobowe czy jednak postawić na korporację?

Odpowiedź jest jasna! Nie jest ważne, czy danym biurem nieruchomości zarządza jedna bądź dwie osoby, lub czy jest to główna siedziba z innego miasta. Ważne jest to, ile mają tak na dobrą sprawę ofert, jaki mają standard pracy, czy promują oferty i gdzie. A tak naprawdę najważniejsze jest to, co o nich mówią klienci z danego regionu.

Nadal nie jesteś pewny, kogo masz wybrać do współpracy przy sprzedaży nieruchomości na rynku Podkarpackim? Śmiało sprawdź naszą konkurencję, a sami wywnioskujecie Państwo, z kim powinniście współpracować. 

Biuro Ideal Home nieruchomości oferuje Państwu na dzień 19.01.2020 ponad 360 nieruchomości, eksport na 74 portale ogłoszeniowe (w tym facebook), oraz ma ponad 290 pozytywnych opinii klientów, którzy z nami współpracowali.

Biuro Ideal Home Nieruchomości – lider sprzedaży nieruchomości na rynku Podkarpackim zaprasza do współpracy.

Dowiedz się więcej

W nagraniu poruszymy tematykę porównania biur nieruchomości.

Jakub Świder

Jakub Świder

Pełen optymizmu i energii miłośnik sportów siłowych. Ze sprzedażą związany od początku swojej kariery zawodowej. Pasjonat rynku nieruchomości z dużym doświadczeniem w branży. Komunikatywność oraz wytrwałość pozwalają mu osiągnąć postawione sobie cele oraz nawiązywać nowe znajomości. Stale poszerza swoje horyzonty i doskonali umiejętności sprzedażowe, dlatego też w minionym czasie wyróżnił się jako lider sprzedaży w branży nieruchomości. Każde spotkanie i kontakt z klientem traktuje indywidualnie. Potrafi doskonale słuchać i rozumie potrzeby swoich kontrahentów co pozwala mu w pełni zrealizować ich oczekiwania.

Skontaktuj się z nami!