fbpx Skip to main content

Wiele osób boryka się z problemem sprzedaży nieruchomości kredytowych. Czy kredyt to coś złego? Czy ciężej jest sprzedać taką nieruchomość? Czy sprzedaż nieruchomości zakredytowanej jest możliwa? Na te pytania postaram się Wam opowiedzieć w tym artykule.

Co powinniśmy zrobić, zanim zdecydujemy się na sprzedaż nieruchomości z obciążeniem hipotecznym?

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy sprawdzić jako strona Sprzedająca jest zwrócenie się do banku z zapytaniem jakie saldo pozostało nam do spłaty i czy możemy spłacić nasz kredyt hipoteczny wcześniej.

Jeżeli Bank odpowie nam na to pytanie pozytywnie, to mamy pewność że możemy szukać klienta na zakup naszej nieruchomości. Lecz jeżeli bank wyrazi negatywną odpowiedź na nasze zapytanie, bądź saldo do spłaty będzie większe niż cena rynkowa nieruchomości to sprawa znacznie się nam skomplikuje.

Czy zakup nieruchomości z kredytem hipotecznym wiąże się z niebezpieczeństwem dla osoby Kupującej?

Tak i nie tak naprawdę. Dlaczego Tak? Dlatego że jeżeli „X” Kowalski nie zna się na prawie i strony nie dopełnią niektórych formalności to taki zakup może wiązać się z tym iż strona Kupująca zapłaci całą kwotę za nieruchomość stronie Sprzedającej, a zostanie w dalszym ciągu z kredytem hipotecznym „na głowie”.

Zaś jeżeli „X” Kowalski zna się na prawie, bądź zlecił przeprowadzenie transakcji profesjonalnemu biurowi nieruchomości które bierze odpowiedzialność za kwestię prawną sprzedaży nieruchomości, to nie ma zagrożenia straty pieniążków.

Jakub Świder

Jako Dyrektor biura Ideal Home Nieruchomości osobiście sprawdzam dokumentację zanim strony przystąpią do aktu notarialnego. Moje doświadczenie pozwala mi na przeprowadzenie takiej transakcji bezkonfliktowo, oraz z pełnym bezpieczeństwem dla obydwu stron transakcji (Kupującego i Sprzedającego). Zajmuje się również sprzedażą nieruchomości obciążonych inną walutą niż PLN.

Czy kredyt hipoteczny to coś złego ?

Nie, 85% nieruchomości na rynku Polskim jest obciążone kredytami hipotecznymi. Zaciągnięcie kredytu hipotecznego dla niektórych Polaków jest wręcz korzystne. Wiele osób chcących zakupić nieruchomość „podpiera” się kredytem hipotecznym w większym lub mniejszym stopniu.

Czy jest możliwy zakup nieruchomości zakredytowanej biorąc na zakup następny kredyt hipoteczny?

Tak jest to możliwe, w takim przypadku zmuszeni jesteśmy do zrobienia umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości oraz opisania zaistniałej sytuacji bankowi. W takim przypadku „bank wchodzi na bank” tzn. kredyt hipoteczny strony Kupującej nadpisuje się nad kredytem hipotecznym strony Sprzedającej tym samym spłacając go w całości.

Podsumowanie

Reasumując całość mojej wypowiedzi, sprzedaż nieruchomości obciążonej kredytem hipotecznym jest możliwa i jest ona bezpieczna, lecz tylko w tym wypadku kiedy całą transakcję prowadzi osoba znająca się na aspektach prawnych. Jeszcze raz pozwolę sobie zaprosić Państwa do skorzystania z usług biura Ideal Home Nieruchomosci, dla nas taka transakcja jest czymś powszednim i gwarantujemy Państwu bezpieczeństwo w całym procesie sprzedaży.

Jakub Świder

Jakub Świder

Pełen optymizmu i energii miłośnik sportów siłowych. Ze sprzedażą związany od początku swojej kariery zawodowej. Pasjonat rynku nieruchomości z dużym doświadczeniem w branży. Komunikatywność oraz wytrwałość pozwalają mu osiągnąć postawione sobie cele oraz nawiązywać nowe znajomości. Stale poszerza swoje horyzonty i doskonali umiejętności sprzedażowe, dlatego też w minionym czasie wyróżnił się jako lider sprzedaży w branży nieruchomości. Każde spotkanie i kontakt z klientem traktuje indywidualnie. Potrafi doskonale słuchać i rozumie potrzeby swoich kontrahentów co pozwala mu w pełni zrealizować ich oczekiwania.

Skontaktuj się z nami!