Wynajem mieszkań w aktualnych czasach stał się bardzo popularny, lecz jednak często mieszkanie jest dorobkiem całego życia Wynajmującego. Jak Wynajmujący powinien się zabezpieczyć aby wynajem jego nieruchomości był bezpieczny?

 

Spis treści wpisu:
1. Dobranie Najemcy
2. Poprawne sporządzenie umowy najmu.
3. Protokoły przy przekazaniu mieszkania.
4. Wynajem mieszkania z biurem nieruchomości – czy to się opłaca?

 

Poprawne wybranie najemcy

Aktualnie na rynku Rzeszowskim jest bardzo dużo chętnych klientów na wynajem mieszkania, lecz nie każdy z nich będzie niestety dobrym najemcą dla Wynajmującego. Wynajmujący powinien szukać najemcy pod swoje indywidualne kryteria, oraz sam powinien określić czy najbardziej liczy się dla niego zysk czy np. pewny najemca na długie lata.

Liczy się największy zysk z wynajmu mieszkania?

Jeżeli dla Wynajmującego zysk to priorytet to powinien wynająć mieszkanie studentom na pokoje. Aktualne ceny za pokoje na rynku Rzeszowskim wynoszą :
– pokój 1 osobowy : od 400 do 750zł
– pokój 2 osobowy : od 600 do 900zł
Ceny zależne są od standardu mieszkania oraz lokalizacji.

Liczy się stały i pewny najemca przy wynajmie mieszkania ?

Stały najemca to najprawdopodobniej będzie rodzina której nie stać na kredyt, młode małżeństwo które jeszcze nie wie czy będzie mieszkało w naszym mieście lub singiel pracujący np. na kontrakcje 3/4 letnim w jednej z Rzeszowskich firm.

Mając wybranego najemce następnie przechodzimy do poprawnego sporządzenia umowy najmu mieszkania.

 

Co powinna zawierać poprawna umowa wynajmu mieszkania?

 

– Dane najemcy oraz wynajmującego
– Dane nieruchomości
– Koszty najmu, czyli co i za ile
– Informację dotyczące kaucji
– Czas trwania umowy
– Obowiązki stron i prawa każdej z nich
– Załączniki do umowy

Dokładne rozwinięcie poszczególnych wpisów opiszemy w poście który ujawni się 29.01.2020r zatytułowanego „Jak poprawnie sporządzić umowę najmu mieszkania”.

 

Jeżeli mamy już najemcę, oraz sporządzoną umowę najmu musimy również dołączyć do umowy załączniki – jakie ?  O tym poniżej.

 

1. Protokół zadwczo-odbiorczy – jest to protokół w którym spisujemy stany liczników oraz potwierdzamy przekazanie kluczy do mieszkania najemcy.
2. Protokół ruchomości – jest to protokół ruchomości które znajdują się na wynajmowanym mieszkaniu. Najbezpieczniej jest dodatkowo zrobić zdjęcia mieszkania i dołączyć je do protokołu parafując je. Dzięki takiemu protokołowi najemca przy przekazaniu mieszkania Wynajmującemu będzie świadomy co na nim było i w razie z niszczenia przedmiotów podczas użytkowania mieszkania będzie musiał je odkupić.

 

Czy wynajem mieszkania przez biuro nieruchomości się opłaca ? Czym tak naprawdę zajmuje się biuro nieruchomości przy wynajmie mieszkania ?

 

Biuro nieruchomości to przede wszystkim gwarancja na sukces. Ideal Home Nieruchomości jako lider sprzedaży nieruchomości w województwie Podkarpackim również zajmuje się wynajmami mieszkań oraz lokali usługowych. Biuro nieruchomości ma Państwu nie tylko przyprowadzić klienta ale również pomóc z formalnościami takimi jak :
– sporządzenie umowy z najemcą ( biuro nieruchomości Ideal Home ma wzory sprawdzonych i bezpiecznych umów najmu które udostępniamy w ramach usługi klientom )
– sporządzić protokoły ( zdawczo odbiorczy, oraz ruchomości wraz z sesją zdjęciową )
– podpowiedzieć ewentualnie co do najmu okazjonalnego

 

Zapraszamy do biura a udzielimy Państwu więcej szczegółów – Rzeszów ul. Dąbrowskiego 18